Nowoczesne meble szkolne

Nasze pociechy spędzają w placówkach edukacyjnych znaczącą część dnia, zatem przypuszczamy, że panujące w tym miejscu warunki są dla nich odpowiednie. Niestety nie wszystkie placówki edukacyjne są w stanie spełnić te warunki. Nawet szkoły podstawowe, które są przeznaczone dla dzieci w najmłodszym wieku posiadają znaczne niedociągnięcia w wielu rzeczach.

Najwięcej nieprawidłowości da się zauważyć w wyposażeniu placówki edukacyjnej. Pomimo że nasze pociechy muszą spędzać przy ławce szkolnej sporo godzin to zwykle placówka szkolna nie ma nawet wygodnych krzeseł. Na nieszczęście pozostałe meble szkolne są w równie złym stanie. Większa część placówek edukacyjnych ma duże braki w wyposażeniu, a duża część dysponowanych przez placówkę edukacyjną mebli jest w złym stanie i powinna być już wiele lat temu zastąpiona.

Ogromna część placówek edukacyjnych tłumaczy, że nie ma środków finansowych na zakup nowego umeblowania, bowiem meble szkolne są zbyt drogie. W małej części jest to prawdą, ponieważ produkcja mebli jest droga, a trzeba doliczyć jeszcze marże sklepów meblowych. Na nieszczęście często dyrektorzy źle rozporządzają gotówką i zamiast postarać się o nowe meble szkolne przeznaczają gotówkę w sprawy niepotrzebne.

W obowiązku rodziców spoczywa doglądanie o dobro dzieci, dlatego musimy zaciekawić się tym co ma miejsce w placówce edukacyjnej i jakie panują w tym miejscu warunki. Nie wymusza to nawet specjalnych odwiedzin w placówce edukacyjnej. Starczy że doświadczamy w jakim stanie są meble szkolne w czasie spotkania z wychowawcą. Jeśli nasza ocena warunków jakie panują w szkole będzie zła to musimy to zgłosić zarówno wychowawcy jak i kierownikowi szkoły.

Faktem jest, iż nasza samotna uwaga przeważnie zostanie zignorowana. Jeżeli jednak dostarczymy ją na piśmie oraz zachęcimy pozostałych opiekunów do tego samego to wzrasta szansa, że w placówce edukacyjnej pojawią się nowe meble szkolne. Pamiętajmy, że wspólni możemy wiele wskórać i to od nas w znaczącej dawce jest zależne w jakich warunkach szkolą się nasze pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *